Πεντάσφαιρη η Παναχαϊκή!

Με εμφάνιση και άνεση η Παναχαϊκή κέρδισε με 5-0 το Διαβολίτσι για την 3η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Η ομάδα μας ήταν ανώτερη από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και κατάφερε μόλις το 8' να ανοίξει το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χαντί έπειτα από ανατροπή του Αλεξόπουλου σε μαρκάρισμα του Καντούτση.

Η Παναχαϊκή είχε πολλές χαμένες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο αλλά παρά την υπεροχή της το 1-0 ήταν το αποτέλεσμα στο πρώτο μέρος. Με την έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν άλλαξε και οι "κοκκινόμαυροι" ουσιαστικά μετουσίωσαν την κυριαρχία τους σε γκολ.

Ο Κωνσταντακόπουλος με κοντινό σουτ στο 54' έκανε το 2-0. Στο 55' ο Αλεξόπουλος έκανε το 3-0 έπειτα από ασίστ του Στεργίδη. Ο ίδιος παίκτης στο 77' με εξαιρετική κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Χαντί έγραψε το 4-0. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο νεαρός Γιώργος Λούσκος στο 88' με σουτ μέσα από την περιοχή.

Συνθέσεις:

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Κάλαϊτζιτς): Αθανασόπουλος, Μπελεζάκης, Λιποράσε, Σμίλτος, Κωνσταντακόπουλος, Κωνσταντακόπουλος, Τεγούσης (72 ΄Στασινόπουλος), Στεργίδης (64΄ Καρακλάιτς), Αλεξόπουλος, Μπουρλάκης (78΄ Κυβελίδης), Χαντί (78΄Λούσκος), Κόκας (64΄ Γούλας).

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ (Στεφανίδης): Μερκούρι, Χουσάμ. Βελλής, Κρεμύδας (63′ Bλάχος), Καντούτσης, Θώδης, Στραβάκος, Πιτσιλής, Πάγια, Γουέρε (61΄Δημητρίου), Ηλιόπουλος.