"Κοκκινόμαυρο" πάρτι στη βροχή

Εντυπωσιακή ήταν η Παναχαϊκή στην αναμέτρηση της 22ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής κόντρα στον Εθνικό Σκουλικάδου. Η ομάδα της Πάτρας επικράτησε με το ευρύ 5-0 και έκανε ακόμα ένα σημαντικό βήμα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου.

Το σκορ άνοιξε στο 19' με αυτογκόλ του Μούστα έπειτα από γύρισμα εντός περιοχής του Μπουρλάκη. Δέκα λεπτά αργότερα (29') ο Κέρι με χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Αλεξόπουλος έπειτα από μαρκάρισμα του Ζήβα, έκανε το 2-0. Στο 34' ο Τσακμάκης έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Χαντί έκανε την κεφαλιά και ξεγέλασε τον Ζήβα που ήταν ανέτοιμος να μπλοκάρει την μπάλα γράφοντας το 3-0. Το αποτέλεσμα του ημιχρόνου ήταν το 4-0 έπειτα από ωραία προσπάθεια από τα δεξιά (συνδυασμός Μπουρλάκη-Στεργίδη) και γκολ του Κέρι στο 41'.

Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε πετυχαίνοντας και χατ-τρικ ο Λόρι Κέρι στο 47'.

Σύνθεση:

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σούλης Παπαδόπουλος): Κολοβούρης, Στεργίδης, Σμίλτος (46′ Στασινόπουλος), Τσακμάκης, Λιποράσε, Κωνσταντακόπουλος, Χαντί, Μπουρλάκης (74′ Παπαχρονόπουλος), Κέρι (74′ Μικές), Καρακλάιτς (51′ Λιμάτσι), Αλεξόπουλος (51′ Λούσκος).